a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
ÇOCUKLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

22.06.2019 Cumartesi günü Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan “En Güzel Halı Saha” isimli habere konu olan ilimiz Aşağı Nohutlu Mahallesi Doğuş Sokak Kazım Dönmez Konağı bahçesine çocuklarımızın evden getirdikleri halıları sererek oyun alanı oluşturdukları belirlenmiştir.
Çocuklarımızın kendi istek ve arzuları doğrultusunda böyle bir çözüm bulmaları geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza güvenimizi fazlasıyla arttırmıştır.


Bahsi geçen haber sonrası Belediye Başkanımız Celal Köse, ivedilikle bölgede bulunan çocuklarla iletişim kurulmasını ve çocuklarımıza uygun bir halı saha ve çocuk oyun parkı yapılması için çalışmaları başlatmıştır. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Celal Köse, “Haberi gördüğümde ivedilikle çocuklarımıza ulaşılmasını ve gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini arkadaşlarımıza ilettim. Belediye Başkan Yardımcımız Hasan Erol ve ekibi Aşağı Nohutlu Mahallemizde bulunan çocuklarla bir araya geldi ve gerekli bilgilendirmeleri çocuklarımıza yaptı. Ayrıca çocuklarımıza çeşitli sportif malzemeler hediye edildi. Aşağı Nohutlu Mahallemizde uygun bölge arayışlarımız başlamıştır. En kısa süre içerisinde spor sevdalısı çocuklarımızın güvenle futbol oynayabilecekleri spor yapacakları halı saha faaliyete geçecektir. Göreve gelmeden önce projelerimiz arasında yer alan “10 mahalleye 10 halı” saha projemize de uygun bölge arayışlarımız devam etmektedir. Herzaman olduğu gibi bu projemize Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Anayasa Komisyon Başkanımız Sayın Bekir Bozdağ, Milletvekilimiz Yusuf Başer’inde büyük katkıları var.
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Yozgat ziyaretinde halı saha projemize destek sözünü açıklamıştı. Değerli büyüklerimiz her zaman Yozgat’ın ve Yozgatlının yanında oldular. ‘Gönül Belediyeciliği’ sloganı ile çıkmış olduğumuz bu hizmet anlayışıyla geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yanlarında yer almaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.