a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
Sürmeli Festivalimiz Sona Erdi

İlimizde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Uluslararası Sürmeli Festivali, çeşitli etkinliklerin ardından sona erdi. Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan festivalimiz son gün Grup Patika ve Mehmet Erdem konseriyle final yaptı.

Üç gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam eden festivalimize vatandaşlarımızın yoğun katılımı damga vurdu.

FESTİVALİMİZDE 1’NCİ GÜN

2 Ağustos Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda açılış programı ile başlayan festivalimiz, Halk Dansları Topluluğu gösterileri ile devam etti. Ardından Tarihi Askerlik Şubesi binasında Nostaljik PTT Pul Sergisi açıldı.  Çapanoğlu Büyük Camii’nde Sünnet Mevlidi ile devam eden programımız Sürmeli Topluluğu Konseri ile devam etti. Konserimizin ardından programlarımızı sünnet pilavı ikramı, sünnet çocuklarına hediye dağıtımı ve toplu fotoğraf çekimi, konakta şiir şöleni, Halk Dansları Topluluğu Gösterisi, Nostaljik Sinema Gösterimi takip etti. Festivalimizin ilk gecesinde Cumhuriyet Meydanı’nda Aysel Yakupoğlu ve Mümin Sarıkaya vatandaşlarımıza unutulmaz bir gece yaşattı.

FESTİVALİMİZDE 2’NCİ GÜN

İkinci gün programlarımız, Halk Dansları Toplulukları Gösterisi ile başladı. Uçurtma Şenliği,  Şairlerle Şiir Şöleni, Halk Dansları Toplulukları Gösterisi,  Nostaljik Sinema Gösterimi ile devam eden programımız Ferfene Gecesi Orhan Ölmez konseri ile son buldu.

FESTİVALİMİZDE 3’NCÜ GÜN

Festivalimizin son gününde Halk Dansları Toplulukları Gösterisi, Şairlerle Şiir Şöleni, Desti Kebabı tarifi, yapımı ve ikramı,  Halk Dansları Toplulukları Gösterisi, Grup Patika Konseri ve Mehmet Erdem konseri ile son buldu.  Festivalimizin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Vali Kadir Çakır  “Bu yıl 20. düzenlenen Uluslar Arası Sürmeli Kültür ve Sanat Festivali üç gün boyunca dolu dolu geçti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En kötü günlerimiz böyle olsun.” dedi. Vali Kadir Çakır’ın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Celal Köse, “Katılım gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.  Emeği geçen tüm personellerimizden Allah razı olsun. Kıymetli vatandaşlarımız doya doya eğlendi. Festivalimizi her sene üzerine koyarak devam ettireceğiz” diye konuştu.