a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
Altın ve Akdaş’tan Başkanımıza Ahilik Haftası Ziyareti

Ahilik Haftası dolayısıyla Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Latif Altın ve Ticaret İl Müdürü Sayın İbrahim Akdaş, Belediye Başkanımız Celal Köse’yi ziyaret etti.

Başkanımız Köse, gerçekleşen ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, ilimizde ticaret yapan tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutladı.

Başkanımız Köse yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.  “Selçukludan günümüze kadar uzanan ahilik geleneği; iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverlik gibi toplumsal değerlerimizin yanı sıra Anadolu’daki varlığı bin yıla dayanan meslek etiği ve çalışma disiplini oluşturan çok özel bir kültürümüzdür. Ahilik, sanat ve meslek yönüyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir. Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğu gibi, geleneğinde mesleki eğitimin yanında sosyal, kültürel ve ahlaki bilgilerle desteklenerek koruyucu değerler meydana getirmiş, ahilik teşkilatı kurucusu Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de bizlere yol göstermiştir. Ülke menfaatlerini koruyarak toplum huzurunun sağlanmasına yardımcı olmuşlardır. Emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının Ahilik Haftası’nı yürekten kutluyor, bu vesileyle birlik ve beraberlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.