a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
TARİHİ GÖRÜŞMEDE MÜJDELER ÜST ÜSTE GELDİ

Belediye Başkanımız Celal Köse ve AK Parti Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile bir araya geldi.  Tarihi görüşmede müjdeler üst üste geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, ilimizin kanayan yarası olan altyapı, Büyük Cami Çevresi Düzenleme Projesi, arsa takasları ve yatırım destek müjdelerini art arda verdi.

ŞEHRİMİZİN SORUNLARINA BAKANLIK DESTEĞİ

Bakanlıkta gerçekleşen verimli görüşmenin ardından ilimizin birçok sorunu çözüme kavuşacak. Yozgat’ın başlıca sorunlarından olan altyapı eksikliği için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız düğmeye bastı. Kent merkezimizin altyapı yenileme çalışmaları Belediyemiz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın koordinesinde en kısa sürede başlayacak.  Büyük Cami Çevre Düzenleme Projesi içinde  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, maddi ve manevi desteklerde bulunacak.  

“GÜÇLÜ HÜKÜMET, GÜÇLÜ BELEDİYECİLİK”

Gerçekleşen görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Celal Köse, “Bugün ilimiz için AK Parti Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ederek tarihi görüşmeler gerçekleştirdik. Çok önemli müjdeler aldık. Yozgat’ın en önemli problemlerinin başında gelen altyapı sorunumuzu Sayın Bakanımıza anlattık.  Kendisi altyapı yenileme çalışmalarımız için gerekli talimatları verdi. Altyapı yenileme çalışmalarımız Bakanlığımızın nezdinde gerçekleşecek. Etrafı harabe vaziyette bulunan Büyük Cami çevre düzenleme projemizde de Sayın Bakanımız gereken yatırım desteğini sağlayacağını ifade etti.  İlimizin gözbebeği tarihi camimizin etrafında da çalışmalarımız en kısa sürede başlayacak. Bakanlığımız ile belirlediğimiz bölgelerde arsa takaslarımız ve yatırım desteklerimiz olacak. Bugün gerçekleşen verimli görüşmeler ve müjdeler için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.  Güçlü Hükümet, Güçlü Belediyecilik anlayışından taviz vermeden Yozgat’ımızı daha ileri taşımak adına çalışmalarımız devam edecek” dedi.