a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
Altyapı Çalışmalarımızın İlk Etabı Tamamlandı

Vatandaşlarımızın sağlığı için altyapı çalışmalarımızın ilk etabı olan, 3 bin 800 metrelik içme suyu ana hattını yenileme çalışmalarında sona gelindi.  Şehir Hastanesi’nin doğusunda ve Yimpaş AVM’nin güneyinde bulunan içme suyu hattımızda son derece sağlıksız olan asbestli su borularını Avrupa Birliği standartlarına uygun olan 400’lük düktil borularla değişimini sağladık.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ile devam edecek olan altyapı çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımıza damacana kalitesinde su içme imkanı sağlayacağız.

Belediye Başkanımız Celal Köse, vatandaşlarımızın sağlığı için kolları sıvadıklarını ifade etti. Altyapı çalışmalarımızın ilk etabının tamamlandığını dile getiren Başkanımız Köse, projenin detaylarını açıkladı. Başkanımız, “Göreve geldiğimiz ilk anda Yozgat’ın altyapı sorunu için düğmeye basmıştık. Hali hazırda kullanımda olan son derece sağlıksız ve kanserojen olan asbestli içme su borularımızın değişimi için bir çalışma başlattık. Altyapı yenileme projemizin ilk etabı olan Şehir Hastanesi’nin doğusunda ve Yimpaş AVM’nin güneyinde bulunan içme suyu ana hattımızı yeniledik. Asbestli  içme suyu borularımızı Avrupa Birliği standartlarına uygun olan 400’lük düktil borularla değiştirdik.  Yaklaşık 3 bin 800 metrelik içme suyu ana hattında yapmış olduğumuz çalışmaları belediye imkanları ile sürdürdük.  Komple altyapı yenileme çalışmalarımız oldukça maliyetli olduğu için bir kaynak arayışına girmiştik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’la görüştükten sonra olumlu bir dönüş aldık. Bakanlığımız altyapı yenileme çalışmalarımız için finansman kaynağı sağlayacak. Altyapı yenileme çalışmalarımız tamamlandığında ise ilimizin 100 yılını kurtarmış olacağız. Gerçekleştirdiğimiz projemizin birçok faydası olacak.  Şuan kayıp- kaçak oranımız yüzde 65 seviyelerine gelmiş durumda. Biz bu şekilde hem kayıp-kaçağın önüne geçeceğiz hem de belediyemizin sırtından önemli bir maliyeti kaldırmış olacağız.  Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyoruz. İlimizin en büyük problemlerinden olan altyapı çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.