a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
DİYABETE DİKKAT ÇEKTİK

14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla Yozgat Diyabet Derneği ile birlikte Belediye Hizmet Binamızda hemşerilerimize şeker ölçüm testleri gerçekleştirdik.

Ayrıca diyabete dikkat çekmek için Belediye Başkan Yardımcılarımız ve hemşehrilerimizle birlikte mavi balonları gökyüzüne bıraktık.

Gerçekleşen etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcımız Murat Tanışman, “Günümüzde 425 milyondan fazla insan diyabetle yaşamaktadır. Bu bireylerin çoğu; düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı ve dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam ortamlarının teşvik edilmesi yoluyla hastalığa yakalanma riskinin büyük oranda önlenebilir olduğu Tip 2 diyabetli bireylerdir. Ailelerin, Tip 2 diyabet için değiştirilebilir risk faktörlerini önlemede kilit rolü vardır ve sağlıklı bir yaşam tarzını yaşamak için eğitim, kaynaklar ve uygun ortamlarla desteklenmelidirler. Bizlerde bu önemli duruma dikkat çekmek için bugün bu etkinliği gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm hemşehrilerimize ve Diyabet Derneği üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.