a
0354
666 66 66
Çağrı Merkezi
MENEKŞE EVLERİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ

Şehir Merkezimizde yapımı planlanan Millet Bahçesi projesi kapsamında Menekşe Evleri’nin bulunduğu mıntıka Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile “Riskli Alan” ilan edildi. Karar bugün Resmi Gazetede yayınlandı.
Belediyemizin her çalışmasına destek olan ve yakın takibini yapan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’la birlikte Yozgat’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Yozgat ziyaretinde kent merkezine yapımı planlanan Millet Bahçesi’nin müjdesi verilmişti. Hükümet Konağı karşısında bulunan Menekşe Evleri bölgesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Belediyemizle birlikte 56 bin metrekarelik Millet Bahçesi yapılacak.
"56 BİN METREKARELİK MİLLET BAHÇESİ"
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Yozgat ziyaretinde Millet Bahçesi ile ilgili şu ifadelere yer vermişti. “Bozok diyarına bir de Millet Bahçesi yakışır dedik. Millet Bahçesinin yeri ile alakalı bugün istişarelerimizi yaptık. Şu an Menekşe Evlerimizin bulunduğu yaklaşık 56 bin metre karelik bir alan var bu alan mevcutta üzerindeki yapıları incelediğinizde hem dere güzergahı üzerine yakın olması hem yapıların artık ekonomik ömürlerini yitirmiş olması riskli olması sebebiyle vatandaşlarımızla da görüşerek bu vatandaşlarımız Toprak Mahsulleri olarak bildiğimiz alana yaklaşık 30 bin metrekarelik alana Yozgat’ımızın özüne kültürüne yakışacak şeklinde kentsel dönüşüm projesi yaparak taşımak istiyoruz. Bu 56 bin metrekarelik alanı da Yozgat’ımıza değer katacak içinde meydanın, millet kıraathanesinin, yürüyüş ve bisiklet yollarının olduğu önemli bir millet bahçesi olarak şehrimize kazandırmak istiyoruz. Bu çerçevede de çalışmalarımızı bakanlığımız Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız eliyle Yozgat Belediyemizle birlikte yürüteceğiz. Bu çerçevede vatandaşlarımızın rızasını alarak gönül birliği içerisinde de bu projeyi gerçekleştirmiş olacağız. tüm projeleri yaptığımızda 2023’e, 2053’e 2071'e giden yolda Yozgat’ımız bugünkünden çok daha iyi seviyelere gelecektir”
"YOZGAT'IMIZA YAKIŞACAK"
Belediye Başkanımız Celal Köse, “Millet Bahçesi proje aşamasında sona gelindi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Menekşe Evleri “Riskli Alan” ilan edildi. Projemize destek olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'a , Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, Anayasa Komisyon Başkanımız ve Milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ'a ve Seçim İşleri Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer'e teşekkür ediyorum. İnşallah Yozgat'ımıza yakışan bir Millet Bahçesi'ni kazandıracağız.